Interfracht Co. Int. Air Freight


Al. Krakowska 264
02-210 Warszawa

tel / fax:+48 228462263

Infolinia operacyjna:
+48 601 335 890
Usługi specjalistyczne

Transport lotniczy – Cargo żywych zwierząt

Jednym z oferowanych przez nas rodzajem transportu wszelkiego rodzaju przesyłek cargo jest spedycja lotnicza. Realizujemy także trudne do zrealizowania cargo lotnicze żywych zwierząt, które wiąże się z zaostrzonymi przepisami oraz większą liczbą formalności do załatwienia.

Przewóz zwierząt za granicę wymaga dokładnego sprawdzenia przepisów importu i eksportu obowiązujących w kraju, do którego wysyłana jest przesyłka. Czasem bywa to trudne do zweryfikowania, dlatego służymy pomocą także w takich przypadkach. Mając wieloletnie doświadczenie w spedycji lotniczej, jesteśmy w stanie nie tylko udzielić Państwu szczegółowych informacji odnośnie przewozu za granicę psów, kotów, gadów, płazów, ptaków, itp. Pomożemy również w przygotowaniu wszelkich dokumentów i zezwoleń oraz innych formalności spedycyjnych, z którymi wiąże się cargo lotnicze żywych zwierząt.

Spedycja lotnicza jest doskonałą formą do transportu żywych istot, ponieważ daje gwarancję ich szybkiego i bezpiecznego dostarczenia za granicę.

Jak przewozić?

Warunkiem przewozu zwierząt za granicę cargo jest posiadanie aktualnych szczepień, paszportu i świadectwa zdrowia wydanego przez powiatowego lekarza weterynarii oraz innych dokumentów wymaganych przepisami prawa.
Dokumentem wymaganym przez przewoźnika przy frachcie cargo zwierząt żywych jest: Shipper’s Certification for live animals. Przesyłki live animals AVI są obsługiwane przez nas zgodnie z przepisami i w standardzie Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych I.A.T.A. Mają również pierwszeństwo w odprawie celnej i granicznej.

Psy i koty przesyłane są w specjalnych transporterach, natomiast ptaki czy też gady w opakowaniach (zależnie od ich gatunku i wymagań transportowych). Na życzenie organizujemy kontenery transportowe.

W trakcie transportu zapewniamy również opiekę weterynaryjną. Jeśli wymaga tego czas podróży, podawany jest posiłek i woda, dokładnie według instrukcji nadawcy, która powinna się znajdować na kontenerze.

Możliwości

Rezerwacji dokonujemy stosownie wcześniej, kilka dni przed podróżą i zawsze rekomendujemy taką linię, która zapewnia najkrótszy czas transferu w portach tranzytowych.

By zminimalizować stres zwierząt, preferujemy połączenia bezpośrednie. Jeśli nie ma takiej możliwości, wtedy staramy się rezerwować rejsy z maksymalnie jednym transferem tranzytowym

Dodatkowo przed wysyłką uzyskujemy potwierdzenie odbiorcy o zamiarze odebrania przesyłki AVI w porcie przeznaczenia.
Wszystkie zapytania rozpatrujemy indywidualnie i wyceniamy koszty spedycji lotniczej w zależności od portu przeznaczenia, wagi brutto przesyłki oraz wymiarów klatki.

Potrzebujesz więcej informacji?
Zadzwoń do nas, chętnie doradzimy jak najlepiej zrealizować Twój transport

Możesz także kontaktować się wysyłając zapytanie poprzez formularz

+48 (22) 846 22 63formularz kontaktowy