Interfracht Co. Int. Air Freight


Al. Krakowska 264
02-210 Warszawa

tel / fax:+48 228462263

Infolinia operacyjna:
+48 601 335 890
Usługi specjalistyczne

Przewóz żywych zwierząt drogą lotniczą ( AVI)

Jeśli potrzebujecie Państwo wysłać drogą lotniczą psa, kota, lub inne żywe stworzenie oferujemy taką możliwość. Mamy w tym segmencie transportu bogate wieloletnie doświadczenie. Ponieważ dobrostan zwierzęcia jest najważniejszy, do każdego zlecenia wysyłki Państwa pupila podchodzimy z należytą starannością. Piszący te słowa sam jest miłośnikiem czworonogów, więc dobrze rozumie potrzeby klientów, którym zależy na sprawnej bezpiecznej, odpowiedzialnej i szczęśliwie zakończonej dostawie swojego zwierzęcia do finalnego odbiorcy. Oferujemy najszybszą i najmniej stresującą podróż jako Cargo lotnicze, ponieważ daje gwarancję szybkiego i bezpiecznego transportu żywej przesyłki do najdalszych zakątków Ziemi. Jest to obecnie najszybszy i najefektywniejszy sposób przewożenia zwierząt. Ze względu na fakt, iż mamy do czynienia z żywym organizmem, który, odczuwa stres i najzwyczajniej boi się wszystkich hałasów lotniskowych, pracy silników samolotu, wstrząsów itd. realizacja takiego transportu jest dość odpowiedzialna, stąd dokładamy wszelkich starań żeby go wykonać najbardziej należycie jak potrafimy. Wiąże się on również z zaostrzonymi przepisami lotniczymi i dość licznymi formalności celnymi i handlingowymi w Terminalu Cargo, które trzeba dokonać sprawnie w krótkim czasie na 2-3 godziny przed odlotem samolotu.
Przewóz zwierząt za granicę wymaga dokładnego sprawdzenia przepisów importu i eksportu obowiązujących w kraju, do którego wysyłana jest przesyłka. Czasem bywa to trudne do zweryfikowania, dlatego służymy pomocą także w takich przypadkach. Udzielimy Państwu szczegółowych informacji odnośnie przewozu za granicę psów, kotów, gadów, płazów, ptaków, itp.Zasugerujemy najlepszą drogę przewozu i najszybszy routing podróży. Profesjonalne usługi w odprawie i przewozie zwierząt są naszą specjalnościa od wielu lat, zatem możecie być Państwo spokojni o poziom obsługi Waszych pupili w transporcie lotniczym. Na życzenie nasi wykwalifikowani specjaliści pomogą w przygotowaniu wszelkich dokumentów i uzyskaniu wymaganych zezwoleń oraz innych formalności, z którymi wiąże się wysyłka zwierząt.

Jak przewozić?

Warunkiem przewozu zwierząt za granicę cargo jest posiadanie aktualnych szczepień, paszportu i świadectwa zdrowia wydanego przez powiatowego lekarza weterynarii oraz innych dokumentów wymaganych przepisami prawa.
Dokumentem wymaganym przez przewoźnika przy frachcie cargo zwierząt żywych jest: Shipper’s Certification for live animals. Przesyłki live animals AVI są obsługiwane przez nas zgodnie z przepisami i w standardzie Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych I.A.T.A. Mają również pierwszeństwo w odprawie celnej i granicznej.
Psy i koty przesyłane są w specjalnych transporterach, natomiast ptaki czy też gady w opakowaniach (zależnie od ich gatunku i wymagań transportowych). Na życzenie organizujemy kontenery transportowe.
W trakcie transportu zapewniamy również opiekę weterynaryjną. Jeśli wymaga tego czas podróży, podawany jest posiłek i woda, dokładnie według instrukcji nadawcy, która powinna się znajdować na kontenerze.

Możliwości

Rezerwacji dokonujemy stosownie wcześniej, kilka dni przed podróżą i zawsze rekomendujemy taką linię, która zapewnia najkrótszy czas transferu w portach tranzytowych.
By zminimalizować stres zwierząt, preferujemy połączenia bezpośrednie. Jeśli nie ma takiej możliwości, wtedy staramy się rezerwować rejsy z maksymalnie jednym transferem tranzytowym.
Dodatkowo przed wysyłką uzyskujemy potwierdzenie odbiorcy o zamiarze odebrania przesyłki AVI w porcie przeznaczenia.
Wszystkie zapytania rozpatrujemy indywidualnie i wyceniamy koszty spedycji lotniczej w zależności od portu przeznaczenia, wagi brutto przesyłki oraz wymiarów klatki.

Potrzebujesz więcej informacji?
Zadzwoń do nas, chętnie doradzimy jak najlepiej zrealizować Twój transport

Możesz także kontaktować się wysyłając zapytanie poprzez formularz

+48 (22) 846 22 63formularz kontaktowy