Interfracht Co. Int. Air Freight


Air & Sea freight
CARGO LOGISTICS

tel / fax:+48 228462263

Infolinia operacyjna:
+48 601 335 890
Usługi specjalistyczne

Przewóz żywych zwierząt drogą lotniczą ( AVI)

Jak przewozić?

Warunkiem przewozu zwierząt za granicę jako cargo lotnicze jest posiadanie aktualnych szczepień, chipa, paszportu i świadectwa zdrowia wydanego przez powiatowego lekarza weterynarii oraz innych dokumentów wymaganych przepisami prawa w porcie przeznaczenia.
Dokumentem wymaganym przez przewoźnika lotniczego dla żywych zwierząt jest: “Shipper’s Certification for live animals”.
Przesyłki live animals (AVI) są obsługiwane przez nas zgodnie z przepisami i w standardzie Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych I.A.T.A. Psy i koty przesyłane są w transporterach zgodnych z wymogami IATA, natomiast ptaki, gady, ryby itp.- w specjalistycznych opakowaniach (zależnie od ich gatunku i wymagań transportowych).
W trakcie transportu na drodze podróży służby handlingowe w portach nadania, tranzytu i porcie przeznaczenia zapewniają opiekę weterynaryjną, posiłek i wodę, dokładnie według instrukcji nadawcy, która powinna się znajdować na kontenerze.
Jeśli potrzebujecie Państwo wysłać drogą lotniczą psa, kota, lub inne żywe stworzenie oferujemy taką możliwość. Mamy w tym segmencie transportu bogate wieloletnie doświadczenie. Oferujemy najszybszą i najmniej stresującą podróż jako Cargo lotnicze, ponieważ daje gwarancję szybkiego i bezpiecznego transportu żywej przesyłki do większości portów lotniczych świata. Jest to obecnie najszybszy i najefektywniejszy sposób przewożenia zwierząt. Ze względu na fakt, iż mamy do czynienia z żywym organizmem, który, odczuwa stres i najzwyczajniej boi się wszystkich hałasów lotniskowych, pracy silników samolotu, wstrząsów itd. realizacja takiego transportu jest dość odpowiedzialna, stąd dokładamy wszelkich starań żeby go wykonać najbardziej należycie jak potrafimy. Proces odprawy tego specyficznego rodzaju “cargo”, wiąże się z zaostrzonymi przepisami lotniczymi i dość licznymi formalności celnymi i handlingowymi w Terminalu Cargo, które trzeba dokonać bardzo sprawnie w krótkim czasie na 2-3 godziny przed odlotem samolotu.
Przewóz zwierząt za granicę wymaga dokładnego sprawdzenia aktualnych przepisów obowiązujących w kraju przeznaczenia. Ze względu na zmienność przepisów i procedur wymaganych w różnych krajach związanych z przemieszczaniem się żywych zwierząt, konieczna jest ich każdorazowa weryfikacja przed wysłaniem zwierzęcia w drogę. Dlatego w miarę możliwości służymy pomocą także w takich przypadkach. Zasugerujemy najlepszą drogę przewozu i najszybszy routing podróży. Indywidualnie dla każdego zapytania skalkulujemy stawki i opłaty w zależności od wagi brutto przesyłki ( zwierzę wraz z klatką) i wymiarów klatki, które z natury są decydujące w przypadku AVI ( tzw.chargeable weight ). Profesjonalne usługi w odprawie celnej i przewozie zwierząt są naszą specjalnością od wielu lat, zatem możecie być Państwo spokojni o poziom obsługi Waszych pupili w transporcie lotniczym..

Potrzebujesz więcej informacji?
Zadzwoń do nas, chętnie doradzimy jak najlepiej zrealizować Twój transport

Możesz także kontaktować się wysyłając zapytanie poprzez formularz

+48 (22) 846 22 63formularz kontaktowy