Interfracht Co. Int. Air Freight


Air & Sea freight
CARGO LOGISTICS

tel / fax:+48 228462263

Infolinia operacyjna:
+48 601 335 890
Formy transportu

Przesyłki lotnicze – Air freight – Fracht lotniczy

Jeżeli zależy Państwu na szybkim dostarczeniu towaru w odległe miejsce na świecie, to zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy Interfracht Co. Int. Air Freight.

Transport przesyłek Cargo drogą powietrzną to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie pod względem czasowym i  bezpieczeństwa dostaw.

Obsługujemy przesyłki lotnicze kompleksowo. Oferujemy atrakcyjne i konkurencyjne stawki przewozowe, aranżujemy odbiory przesyłek od nadawców, załatwiamy wszelkie formalności celne w porcie nadania i dostarczamy je do Polski. Po ich przylocie zamykamy wszystkie procedury celne i terminalowe.  Jedną z naszych specjalistycznych usług jest transport mienia przesiedlenia.

Cargo przesiedleńcze jest opisane w zakładce : Odprawa mienia przesiedlenia- eksport-rzeczy osobistych.

Obsługujemy zarówno pojedyncze, jak i też zbiorowe ( konsolidacje) przesyłki lotnicze.

Współpracujemy z liniami lotniczymi, których jesteśmy agentem, jak również z wieloma partnerskimi spedytorami na świecie, którzy obsługują nasze zlecenia w dziesiątkach portów lotniczych świata.

Wszystkie przesyłki są monitorowane w systemie track and trace, dlatego zawsze dysponujemy pełną wiedzą gdzie w danej chwili Państwa przesyłka lotnicza się znajduje i jaka jest kompletna droga przewozu z podaną data i godziną przylotów i odlotów.

Zachęcamy Państwu do zapoznania się z naszą pełną ofertą świadczonych przez nas usług. Do Waszej dyspozycji pozostają nasi spedytorzy, którzy wytłumaczą szczegółowy zakres danej usługi, a także przeprowadzą kompleksową wycenę kosztów frachtu, opłat lotniskowych i kosztów obsługi granicznej.

Na cenę frachtu lotniczego wpływa przede wszystkim waga brutto i łączna kubatura przesyłki.
Fracht lotniczy kalkulowany jest zawsze wg stawki za 1 kg wagi płatnej.

Obowiązujący, oficjalny przelicznik wagi/miary wg przepisów IATA w kalkulacji kosztów frachtu wynosi 1: 6000

Oznacza to, że 1m3 towaru = 167 kg płatnym.  Najprostszym sposobem wyliczenia wagi płatnej jest pomnożyć 3 wymiary opakowania jednostkowego w cm i wynik podzielić przez współczynnik 6000. Dla przykładu: paleta o wadze brutto 100 kg i wymiarach: 120x80x80:6000=128 kg. Wynik jest wagą platną w tym przypadku, ponieważ wartość jest wieksza od wartości wagi brutto ( 100 kg). Drugi sposób wyliczenia to: znając łączną kubature przesylki należy pomnożyć ją przez wspołczynnik 167. Np. 0,768m3 x 167= 128 kg. Zawsze wg wartości większej kalkulowana jest waga płatna.

W zależności od rodzaju samolotu obsługującego dany rejs do określonej destynacji maksymalne wysokości opakowań wynoszą:

  • Połączenia europejskie i rejsy krótkiego zasięgu na B737 – 80cm,
  • Połączenia transatlantyckie  160cm
  • Połaczenie frachtowe ( freighters)  od 190 do 220cm w zależności od typu samolotu

Standardowe wymiary przesyłki lotniczej:

  • Kartony, skrzynki, walizy itp. luzem 80x80x80 cm  o max wadze jednostkowej  100 kg
  • Palety : 120 x 80 x 80 cm , 120/80,120cm oraz 120x80x160cm  i wadze max 1000 kg

Możecie być Państwo pewni, iż dokładamy wszelkich starań w celu zapewnienia  najwyższych standardów obsługi spedycyjnej  i niezawodnych terminowych dostaw lotniczych Państwa przesyłek. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty.